Ловорот не е само за јадење – вака ќе ве смири

Ловорот не е само за јадење – вака ќе ве смири

Ловоровиот лист е исклучително здрав и корисен, помага за многу болести.

Иако се користи главно како зачин, сепак има и смирувачко дејство со своите етерични масла.

Доволно е да запалите ловоров лист дома, па по десет минути да влезете во собата.

Ќе има прекрасен мирис собата и ќе делува смирувачки на вас.

Како лековита билка помага за исфрлање токсини, помага за депресија и стрес, претставува и моќен диуретик.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко