Кората од мандарина искористете ја вака – ќе го имате најмоќниот лек за зимата

Кората од мандарина искористете ја вака – ќе го имате најмоќниот лек за зимата

Се што ви треба за ладното време е кора од мандарини.

Сомелете 50 грама кора од мандарина и ставете ја смесата во тегла.

Смесата прелијте ја со 40-постотен алкохол.

Добро затворете и оставете да стои една недела на темно.

По една недела земајте една лажица по оброкот, а потоа земете лажица мед.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо