Салата Руска убавица – ќе заборавите на сите други салати (Видео)

Салата Руска убавица – ќе заборавите на сите други салати (Видео)

Брзо се прави, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • мајонез
  • 2 парчиња пилешки гради
  • маринирани печурки
  • 1-2 главици кромид
  • 2 моркови
  • 250-300 гр сирење

Начин на подготовка:

  1. Состојките наредете ги по редослед како што е прикажано во видеото и послужете.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство