Брз и евтин рецепт: Обланди со желе и чоколадо

Брз и евтин рецепт: Обланди со желе и чоколадо

Направете вкусни обланди со желе.

Состојки:

 • 125 гр. маргарин
 • 100 гр. шеќер во прав
 • 1 банана
 • 150 гр. чоколадо
 • 300 ге. Бисквити
 • 150 гр. желе
 • 1 лист обланда

Подготовка:

 1. Се мокри крпа поголема од листот обланда, па се става обландата да омекне.
 2. Се прави фил со тоа што се мати маргаринот со шеќер во прав, се става пасирана банана и истопено чоколадо.
 3. Се додаваат мелените бисквити и исецкани желе бонбони.
 4. Се меша се да се соедини.
 5. Се става филот на обландата, се завиткува со помош на крпата.
 6. Се сече и служи.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед