Ако ви се лоши во автомобил – изедете го ова пред да влезете

Ако ви се лоши во автомобил – изедете го ова пред да влезете

Иако можеби звучи чудно, ако имате и вие мачнини кога патувате во автомобил, има мал трик од кујната со кој ќе ви биде поубаво.

Земете парче чоколадо пред да седнете во возилото и верувајте ќе делува на телото така што нема да ви се лоши.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед