Лековити придобивки од расолницата – лек за многу болести

Лековити придобивки од расолницата – лек за многу болести

Расолницата е исклучително здрава, полна витамини и помага за многу болести.

Има витамини Б, Ц, Е и К во својот состав, добра е за имунитет, за цревата, за висок притисок, за реума, астма и чир на желудник.

Има и многу витамин Б12 во својот состав, а полна е и со магнезиум, цинк, калциум, сулфур…

Расолницата се препорачува да ја пиете и за време на зимата ќе бидете здрави како дрен.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите