Додадете го ова кога перете бели алишта – ќе бидат како само што купени од продавница

Додадете го ова кога перете бели алишта – ќе бидат како само што купени од продавница

Наместо да давате пари за скапи избелувачи за алишта, влезете во кујната и решете го проблемот за малку пари.

Ставете ¼ или ½ лимонов сок во дозерот за перење во машината и потемните бели ткаенини кои го загубиле сјајот повторно ќе бидат блескави.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед