Измешал сода бикарбона, оцет и вода: Генијален трик кој му го олеснил животот (Видео)

Измешал сода бикарбона, оцет и вода: Генијален трик кој му го олеснил животот (Видео)

Од само три состојки направете совршен препарат за чистење на рерна.

Со помош на ова средство шпоретот ќе биде како нов, и тоа без мака.

Потребни ви се само вода, сода бикарбона и малку оцет.

Измешајте ги состојките како што е прикажано во видеото и исчистете ја рерната, веднаш ќе заблеска.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко