Топ 5 посни јадења кои морате да ги пробате (Видео рецепти)

Топ 5 посни јадења кои морате да ги пробате (Видео рецепти)

Јутјуб каналот на Милица Михаиловиќ подготви видео со рецепти за пет посни јадења кои морате да ги пробате.

Во видеото во прилог објаснети се детално сите пет рецепти за вкусни посни јадења.

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт