Намирници со кои забите жолтеат – внимавајте со нив

Намирници со кои забите жолтеат – внимавајте со нив

Постојат намирници кои ни ги прават забите жолти и поради нив тие го губат сјајот.

Тука се шеќерите кои треба што помалку да се јадат.

Тука е и алкохолот кој ја суши устата и е база за многу инфекции.

Тука е и кафето и кофеинот, како и цитрусните овошја.

Газираното и сувото овошје се на оваа листа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки