Ве фаќа дремка по јадењето? – дознајте колку е штетно за телото

Ве фаќа дремка по јадењето? – дознајте колку е штетно за телото

Иако сите често знаеме по јадењето да задремеме, сепак ова е штетна навика.

Поради хоризонталната поставеност, храната не се вари на добар начин, па тоа може да предизвика болки, надуеност, запек, како и неправилна работа на цревата.

Затоа, искоренете ја оваа навика.

Повеќе на Готви.мк:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко