За грип, циркулација, болки – една шолја ваков чај и телото ќе биде благодарно

За грип, циркулација, болки – една шолја ваков чај и телото ќе биде благодарно

Чајот од рузмарин е една од најздравите намирници.

Ублажува грип и настинка, помага за менструални тегоби, за артритис, болки во коски и зглобови.

Го подобрува памтењето и циркулацијата.

Лажиче сув рузмарин прелијте со 250 милилитри врела вода и нека стои вака 10 минути.

Потоа, процедете и испијте.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко