Фрлете ги скапите шампони и регенератори – пред спиење ставајте го ова за коса како свила

Фрлете ги скапите шампони и регенератори – пред спиење ставајте го ова за коса како свила

Кокосовото масло е се што ви треба за убава и здрава коса полна сјај и живост во неа.

Го штити кератинот, одговорен за раст на косата, помага за да се задржи влажноста на косата и таа да биде природно сјајна и силна.

Има антибактериски својства.

Има хранливи состојки, многу витамини Е и К, ефикасни против првут.

Користете го така што ќе го ставате на косата, ќе оставите да отстои или ќе преспиете така, па ќе ја миете косата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите