Сендвич со три вида сирење – готов за пет минути, а сити сте пола ден

Сендвич со три вида сирење – готов за пет минути, а сити сте пола ден

Вкусен појадок или вечера. Нешто брзо што заситува.

Состојки:

  • 2 лажици фета
  • 2 лажици крем сирење
  • кашкавал по избор
  • 2 лажици маргарин

Подготовка:

  1. Се сече кашкавалот, а на загреана тава се става маргарин.
  2. Се става кришка леб кога ќе се стопи, па се става кашкавал на неа, па се преклопува со друга кришка.
  3. Се пече сендвичот од една страна минута, па се врти.
  4. Се премачкува на испечениот дел крем сирење и фета.
  5. Кога кашкавалот внатре е стопен сендвичот е готов.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб