Направете сами: Цезар дресинг

Направете сами: Цезар дресинг

Рецепт за дресинг за цезар салата…

Состојки:

  • 3-4 лажици мајонез
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажички сенф
  • 1 лимон
  • маслиново масло
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Добро измешајте ги сите состојки и оставете во фрижидер 15 минути да се излади. 
  2. Цезар дресингот е одличен за салати, но и како прелив за пилешко бело месо.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство