Феноменален трик: Како да подгреете пица за повторно да биде крцкава

Феноменален трик: Како да подгреете пица за повторно да биде крцкава

Сте подготвиле или сте нарачале пица, но не сте ја изеле цела. Постои трик како повторно да биде крцкава и вкусна како претходниот ден.

За почеток, не користете микробранова. Тестото ќе се загрее, но ќе биде меко, а пицата ќе го изгуби вкусот.

Тоа ќе го избегнете со едноставен трик. Ставете ја пицата, без додавање масло, во тефлонска тава и загрејте ја на шпорет, на средна температура.

Кога сирењето ќе се загрее и ќе почне да се топи, пицата повторно ќе има свеж вкус, а тестото ќе биде крцкаво. Единствено внимавајте да не ја греете предолго, за тестото да не поцрни.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко