Ситни славски колачи – 4 видови колачи од 1 смеса (Видео)

Ситни славски колачи – 4 видови колачи од 1 смеса (Видео)

Од една смеса подгответе дури четири видови ситни колачи…

Состојки:

  • 400 гр изрендани јаболка
  • 400 гр шеќер
  • 400 гр мелени бисквити
  • 400 гр чоколадо

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина Машковиќ“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта