Газираните сокови се штетни за пиење, но корисни за во домот – вака решете си многу маки

Газираните сокови се штетни за пиење, но корисни за во домот – вака решете си многу маки

Сите ги знаеме негативните страни на газираните сокови, полни се со шеќери, не се здрави, создаваат надуеност и болки, но имаат и корисна намена.

Киселината која ја имаат служи за чистење, па така ако со газиран сок исчистите тоалет, тој ќе блеска.

Може да исчистите штрафови, Вц школка, куќни апарати.

Ако имате многу инсекти дома или во двор, само истурете газиран сок кој ќе ги привлече, а киселината ќе ги убие.

Ако ставите газирано во загорена шерпа, таа ќе се исчисти без мака.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко