Совршени идеи за топло чоколадо – за ноќи за паметење

Совршени идеи за топло чоколадо – за ноќи за паметење

Топлото чоколадо е најубавиот есенски и зимски напиток, а ние ви нудиме неколку начини да имате совршена напивка.
Оригинално топло чоколадо се прави со чоколадо (200 грама), млеко (800 гр) и слатка павлака (200 мл).Искршете го чоколадото на парчиња и растопете го на слаб оган. Загрејте го млекото со ѕвезди анасон. Пред млекото да зоврие, тргнете го од оган и оставете го да се лади три минути. Млекото и павлаката прелијте го преку чоколадото и со постојано мешање гответе на слаб оган додека не згусне.

Може да направите топло чоколадо со карамел кое има одличен вкус. Само додадете карамел.

Може да ставите и топло чоколадо во блендер со путер од кикиритки и ќе имате супер напиток.

Помешајте и чоколадни бонбони со млеко и направете си така топло чоколадо.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?