Надуеноста и болките во стомакот ќе ги снема – направете си домашна ефикасна смеса

Надуеноста и болките во стомакот ќе ги снема – направете си домашна ефикасна смеса

Направете си домашна паста против стомачни болки, тегоби и болки.

Ви требаат лажица мускатно оревче. ½ лажички ким во прав и малку ладна вода.

Се меша се додека не се добие паста, се чува на ладно.

Ако имате болки се загреваат 2 децилитри вода и се додава 1/3 од пастата и се меша 30 секудни.

Се пијат неколку лажички.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко