Анорексијата и булимијата се проблем и во 21. век: Домашна смеса за поттикнување апетит

Анорексијата и булимијата се проблем и во 21. век: Домашна смеса за поттикнување апетит

Направете си домашна смеса за поттикнување на апетиттот, ако имате ваков проблем.
Ви требаат 10 грама рузмарин, 5 грама суво нане, 1 литар домашна ракија и 50 грама мед.Се сече рузмаринот ситно, се меша со нането, се става ракија и се додава мед, па убаво се меша.

Се става во стаклено шише и се чува на темно три недели.

Потоа се процедува и се пие лажица пред оброк.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт