Почнете го денто вака: Напивка за имунитет и исфрлање токсини

Почнете го денто вака: Напивка за имунитет и исфрлање токсини

Направете домашна напивка која помага за да се ослободите од сите отрови во телото и помага да се зајакне имунитетот.

Ви требаат 1,5 литри вода, 3 китки магдонос, 1 килограм лимони и сода бикарбона.

Се трие лимонот со сода за да му се извадат нечистотите, се сече на кришки и се сече и магдоносот, па се додава во оладената вода, која претходно зоврела.

Нека стои поклопено се еден ден во ладилник.

Се добро се меша утредента во блендер и се става во стаклено шише, се земаат 100 милилитри секојдневно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите