Домашен балсам за коса здрава и мека како свила – евтино и корисно

Домашен балсам за коса здрава и мека како свила – евтино и корисно

Направете си домашен и моќен балсам за коса, за нега, сјај и здравје на влакната.
Ви треба сок од 2 портокали, пола банана, пола јаболко и лажиче ким.
Се лупат бананата и јаболкото па се ставаат во блендер со останатите состојки.
Се меша убаво и се става смесата на влажна коса.
Се става кеса и пешкир, се остава 20 минути и се плакне.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите