Направете фластери од соја и ставете ги на кожата – нема да верувате за што се помагаат

Направете фластери од соја и ставете ги на кожата – нема да верувате за што се помагаат

Сојата е здрава намирница која има голема примена. Се користи како лек за многу тегоби и болести.

Се препорачува при висока температура, при воспаленија, а таа е и мелем за болки и болни места.Ако си направите фластер од неа е најделотворен. Се потопуваат во пет шолји вода шолја сирова соја и се остава преку ноќ. Наутро се рони се става малку брашно и лепливата паста се става на газа или хартија и се лепи на кожата на местото каде имате болка.

Вака тегобите ќе се ублажат.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед