Пијте една шолја секој ден – за болки, воспаленија и грчеви

Пијте една шолја секој ден – за болки, воспаленија и грчеви

Чајот од ѓумбир е многу лековит и здрав и се препорачува да се пие секојдневно.

Помага против болести, против болка и надуеност во стомакот.

Намалува воспаленија, посебно во зглобовите, помага и за намалување на кашлица и болка во грлото.

Ја регулира и циркулацијата и ги намалува менструалните грчеви.

Го јакне имунитетот и го намалува стресот.

Чаша кафе на ден заменете со ова.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко