Брз кокос ролат – лудило од вкус за кокос љубителите

Брз кокос ролат – лудило од вкус за кокос љубителите

Кокосот е уживање за многумина, па сега ви нудиме рецепт кој ќе ве воодушеви ако сте кокос љубител.

Состојки:

  • 300 гр. кокос
  • 250 гр. шеќер во рпав
  • 200 гр. маргарин
  • 150 гр. чоколадо
  • малку млеко

Подготовка:

  1. Се меша кокос со шеќерот во прав и растопен маргарин и се додава малку млеко ако е потребно, за покремава смеса.
  2. Се дели на два дела смесата и во еден се става растопено чоколадо.
  3. Се става на фолија делот со чоколадото, па врз него белиот дел.
  4. Се прави ролат и се става два часа во ладилник.
  5. Горе се става кокос.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути