Не давајте пари: Домашен витамин Ц во прав – имајте го на дофат и нема да се разболите

Не давајте пари: Домашен витамин Ц во прав – имајте го на дофат и нема да се разболите

Наместо да давате пари во аптеки, направете си дома моќен витамин Ц.

Исушете кора од некое овошје како портокал, лимон или мандарина…

Нека се суши неколку дена кората, околу 3-4 дена, а потоа ставете ја во блендер.

Вака добиениот прав ставајте го во јадење или пијалоци и бидете здрави како дрен.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко