Лек за вртоглавици, холестерол и дијабет – една лажичка го препородува телото

Лек за вртоглавици, холестерол и дијабет – една лажичка го препородува телото

Направете моќен домашен лек за здраво тело. Помага за артритис, за бронхитис, за висок притисок.

Го регулира шечќерот и помага за хроничен умор и астма.

Помага за мачнини, вртоглавици и мултиплекс склероза.

Ви треба една рака мајчина душица, 1 шолја вода и мед.

Се става врела вода на мајчината душица и се процедува по 10 минути, па се става мед и се пие секој ден.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко