Домашен лек за ешерихија коли и други опасни бактерии – се употребува вака

Домашен лек за ешерихија коли и други опасни бактерии – се употребува вака

Направете си домашен лек против ешерихија коли, опасната бактерија.

Ви требаат 1 литар бело домашно вино, 10 чешни лук и 3-4 гранчиња рузмарин.

Се ситни лукот и се става во виното со рузмарин, па се остава 10 дена во стаклено шише.

Се протресува повремено.

Се чува во фрижидер кога ќе почнете да ги користите, се зема 1 лажица секое утро на празен стомак 40 дена, па се прави пауза.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко