Најмоќното „оружје” против целулит – само го ставате на кожата, па целулитот се топи сам

Најмоќното „оружје” против целулит – само го ставате на кожата, па целулитот се топи сам

Решението за целулит не е во скапи третмани, туку во една намирница која ја има секаде, во сите продавници, аптеки и маркети.

Ви треба кокосово масло.

Земете кокосово масло, загрејте го малку, па додадете лажица мед.

Нанесете на кожа, тријте убаво и оставете да делува 30 минути.

Потоа исплакнете.

Правете го ова често.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко