Спасете се од киселините во желудник – направете евтин лек дома

Спасете се од киселините во желудник – направете евтин лек дома

Постои начин да ги спречите киселините во желудникот и тоа брзо и лесно.

Ако дигестивниот тракт не работи убаво, не ви требаат апчиња туку јаболки.

Исечете и излупете неколку јаболка, па ставете ги во шерпа со малку вода, нека се варат неколку часа, па внимавајте да не изврие водата.

Се лади и се става во ладилник смесата, па се земаат неколку супени лажици кога имате киселини.

Навистина помага.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана