Ако ви здодеа од вообичаени јадења – нова идеја за ручек, брзо и вкусно

Ако ви здодеа од вообичаени јадења – нова идеја за ручек, брзо и вкусно

Направете вкусен и посебен ручек. Нов рецепт во морето рецепти.

Состојки:

  • 1 карфиол
  • сол и бибер
  • 2 лажици презла
  • 1 шолја млеко

Подготовка:

  1. Се обарува карфиолот во врела вода 10 минути и потоа се блендира, се додаваат зачини и млеко и се меша.
  2. Се става горе презла и запржена на малку масло.
  3. Се служи.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед