Со овој трик отстранете ги непријатните мириси од вашиот дом и од автомобилот

Со овој трик отстранете ги непријатните мириси од вашиот дом и од автомобилот

Ја собира влагата, ги отстранува непријатните мириси и освежува…

Постои едноставно и евтино решение за неутрализирање на непријатните мириси!

Доколку во вашиот автомобил или во домот чувствувате непријатни мириси од застоена храна, влага или некој друг фактор, од нив ќе се решите со обични вреќички чај.

Докажано, сувите вреќички чај ги впиваат непријатните мириси и влагата. Вреќичките наредете ги на неутрални места во станот, агли, ормари…

Во автомобилот сместете ги под седишта и во багаж. Брзо ќе забележите промена.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко