Шарени бомбици со желе – децата ќе ги обожаваат

Шарени бомбици со желе – децата ќе ги обожаваат

Вкусни и брзи шарени бомбици на кои ќе се радуваат најмногу децата.

Состојки:

  • 500 гр. мелени бисквити
  • 250 гр. маргарин
  • 1 портокал сок
  • 300 гр. шеќер во прав
  • 100 гр. желе за украсување
  • 100 гр. кокос и малку мрвици во боја

Подготовка:

  1. Се мати маргаринот со шеќер во прав и се додава сок од портокал, па мелени бисквити, па се меси хомогено тесто.
  2. Се прават бомбици и се ставаат на средина разнобојки желе бонбони.
  3. Се валкаат во кокос или мрвици во боја.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта