Ставете сода и врела вода на лицето – резултатот е феноменален

Ставете сода и врела вода на лицето – резултатот е феноменален

Решете се од влакната под носот брзо и лесно додека спиете.

Едниот начин е сода бикарбона. 1 лажица сода измешајте со 200 милилитри врела вода и оладете, па оставете на лицето во пределот над усните и оставете преку ноќ.

Наутро измијте и нанесете си крем.

По 3 третмани влакната ќе попуштат.

Може да земете и лук со сок од лимон и да го ставате 4-5 пати дневно на ова подрачје.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите