Ова е замената за презла – наместо да одите во маркет направете вака

Ова е замената за презла – наместо да одите во маркет направете вака

Ако ви недостасуваат лебни трошки при готвењето, ако немате време да одите во маркет, има супер замена за нив.

250 грама лебни трошки = 175 грама издробени бисквити солени.

Ова е совршената замена.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа