За исфрлање токсини, за слабокрвност и анксиозност – овој зеленчук е моќен лек

За исфрлање токсини, за слабокрвност и анксиозност – овој зеленчук е моќен лек

Зелката е здрава и корисна, од неа се прават супер салати и ручеци. Богата е со витамини, особено големи количини витамин Ц.

Ги исфрла отровите, помага да се спречи апсорбирањето масти по оброците, помагаат и да се намали нивото на холестерол.

Свежата зелка помага и за слабокрвност, за несоница и депресија, анксиозност, за детоксикација.

Луѓето кои често јадат зелка немаат мака со одењето во тоалет, со кожата, со дебелото црево и немат срцеви болести.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко