Стар рецепт кој ги убива сите бактерии – дури и опасната Ешерихиа Коли

Стар рецепт кој ги убива сите бактерии – дури и опасната Ешерихиа Коли

Стар рецепт кој ќе помогне да се ослободиме од сите бактерии во телото, телото д се бори против нив, а меѓу нив и Ешерихија Коли.

Состојки:

  • 250 гр. корен од магдонос
  • 250 гр. лимон со кора
  • 200 гр. мед
  • 2дл. маслиново масло

Подготовка:

  1. Се мие магдоносот и лимонот, се сомелува магдоносот, па и лимонот.
  2. Се мешаат и се тава мед и маслиново масло, се ставаат во стаклен сад.
  3. Се зема една голема лажица пред појадок, една пред вечера, додека не се истроши, па потоа се прави пауза неколку недели.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

singlepost_text