Кога ќе купите четка за заби направете го ова – ги убива сите нечистотии и бактерии

Кога ќе купите четка за заби направете го ова – ги убива сите нечистотии и бактерии

Солта не е само за јадење и за да го подобри вкусот на оброците, туку помага за многу домашни ситници и проблеми.

Кога ќе купите нова четка за заби, ќе ја омекнете и дезинфицирате ако ја ставите 24 часа во вода со лажиче сол.

Вака ќе се убијат нечистетооте и бактериите.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text