Ставете го ова во брашното – нема веќе никогаш да го фрлите

Ставете го ова во брашното – нема веќе никогаш да го фрлите

Ако сакате брашното долго да ви трае и да не ви фати пипци, се што ви треба е да знаете мал трик.

Ставете ловоров лист во брашното и верувајте ќе биде долго свежо и за употреба.

Навистина делува.

Повеќе на Готви.мк:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки