Ако ви пукнало јајце во фрижидерот не го фрлајте – искористете го вака

Ако ви пукнало јајце во фрижидерот не го фрлајте – искористете го вака

Ако некое од јајцата во фрижидер ви испукало, не го фрлајте.

Може да го сварите со трик.

Имено, напукнатите јајца замотајте ги во фолија, па ставете ги во вода.

Вака ќе се сварат убаво и ништо нема да истече.

Се надеваме дека успеваме да ви помогнеме со нашите трикови.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца

Мафини со јајца на око

Печени јајца со сос

singlepost_text