Вака најлесно ќе блесне машината за миење садови – ви треба најевтината намирница

Вака најлесно ќе блесне машината за миење садови – ви треба најевтината намирница

Ако сакате да ја исчистите вашата машина за перење садови, се што ви треба е оцет.

Наместо течност за сјај користете оцет кој го разредува каменецот и прави машината да блеска.

Ако е претерано запуштена и тој може да се затне од каменецот, затоа добро проценете и внимавајте.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text