Вака намалете ги сметките – како да заштедите со машината за садови

Вака намалете ги сметките – како да заштедите со машината за садови

Ако перете садови во машина за перење, постои начин како да ја намалите сметката за струја и да си заштедите пари.

По перењето веднаш исклучете ја, па садовите нека се сушат на собна температура и од топлиот воздух.

Така ќе го избегнете врелото сушење и ќе ја намалите сметката.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text