За есен без настинки и грип: Сите го цедиме лимонот па ја правиме оваа грешка, а може да спаси живот

За есен без настинки и грип: Сите го цедиме лимонот па ја правиме оваа грешка, а може да спаси живот

Сите го цедиме лимонот, го користиме сокот, а кората ја фрламе, но не знаеме каква голема грешка всушност правиме со тоа.

Кората на лимонот е богата со витамини, дури побогата од самата течност. изобилува со витамин Ц, витамин А, како и калиум, калциум и влакна во себе.

Кората ги опушта крвните садови и помага за да се намали хипертензијата, да имаме имунитет, подобро да ни работи и срцето.

Исто така, се пропорачува на сите кои тешко одат во ВЦ поради големиот број на влакна кои ги има.

Со неа може да поминете и на вашите рани и акни, па побрзо ќе ги снема и ќе заздрават.

Има антивоспалително и антибактериско дејство, а идеална е за периодот на настинки и вирози.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

singlepost_text