Еликсир во чаша: Денот нека ви започне со ѓумбир и јаболков оцет

Еликсир во чаша: Денот нека ви започне со ѓумбир и јаболков оцет

Замена за нездравите, засладени и газирани пијалоци, здраво и вкусно.

Состојки:

  • 1-2 лажици оцет јаболков
  • 1 јаболко
  • 1 лажиче ѓумбир
  • малку цимет
  • 1 лажиче мед
  • 240 мл. вода

Се става се во блендер и се пие.

Помага за здравје на цело тело.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки