Мал трик од кујната – фрижидерот веќе нема да замириса лошо

Мал трик од кујната – фрижидерот веќе нема да замириса лошо

Ако сакате да ги елиминирате лошите мириси од фрижидерот, ви треба мал трик од кујната.

Земете крпа и намокрете ја во лимонов сок, па оставете ја да отстои во ладилникот.

Така ќе се впијат сите мириси.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text