Ова е најмоќната намирница за сезоната на грип и болести – нема да се закашлате оваа есен

Ова е најмоќната намирница за сезоната на грип и болести – нема да се закашлате оваа есен

Кога доаѓа зимата, често дури и оние со јак имунитет подлегнуваат на, болки во грлото, кашлица и слично, па сите сакаме да се заштитиме од кашлање, кивање и лежење во кревет.
Најмоќната намирница за овој период е лукот.Многумина знаат дека лукот е многу здрав и често го користат при подготовка на разни јадења, меѓутоа, тогаш не го добивате она најдоброто од него. Со термичка обработка се губат лековитите својства на лукот,па затоа се препорачува да се користи сиров.Можете да го земате сиров или пак да изгмечете лук и да го измешате со мед и половина лажичка масло, па така да го изедете.

Верувајте нема да се разболите.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text