Овие намирници не ги чувајте во фрижидер

Овие намирници не ги чувајте во фрижидер

Иако за повеќето намирници сметаме дека треба да се држат во ладилник за да се свежи и да не се расипат, со некои многу грешиме.

Имено, компирот и доматите не се чуваат во ладилник и тоа никако.

Вака ја губат текстурата, бојата и вкусот.

Чувајте ги на темно и суво место.

Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text