Победете го целулитот на природен начин

Победете го целулитот на природен начин

Здравјето и убавината често одат рака под рака, па затоа треба да обрнеме внимание и како се храниме за да спречиме да имаме целулит и да не се дебелееме.
Денеска целулитот не е проблем само кај жените, туку и кај помлади девојки и мажи.
Не користете преработени намирници и масно, користете многу овошје и зеленчук, свежи намирници.
Пијте и природни сокови.
Многу се значајни течностите, консумирајте чаеви, и многу вода.
Вака ќе го победите целулитот природно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ