Оваа храна го продолжува животот – спречува и болести на срцето

Оваа храна го продолжува животот – спречува и болести на срцето

Рибата е многу здрава и се препорачува да се јаде често.

Според најновите истражувања на Харвард, рибата и нејзиното често консумирање го продолжуваат животниот век на човекот.

Старите лица со повисоко ниво омега 3 живеат подолго, покажало истражувањето, а познато е дека рибите изобилуваат со него.

Се намалува и ризикот од кардиоваскуларни заболувања.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совршен рецепт за риба деликатес

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна